Розвиток меблевої галузі, матеріали

На даний момент відбувається динамічний розвиток і вдосконалення меблевої промисловості. З кожним роком для виробництва меблів з'являється нова сировина і матеріали з удосконаленим модифікованим зовнішнім виглядом і високими експлуатаційними характеристиками. Сучасні матеріали умовно класифікуються на основні і додаткові. До основних відносяться: масив дерева деревно-стружкових плити (ДСП / ЛДСП) МДФ До додаткових відносяться матеріали, які використовуються в якості декоративного облицювання, вони відповідають за зовнішній презентабельний вигляд виробу. Абревіатура: що є що? Для початку ми розберемо їх офіційну правильну абревіатуру: МДФ - це дрібнодисперсний фракція дерева. ДСтП - це деревно-стружкові плита, листової композиційний матеріал, який застосовують, щоб провести внутрішню обробку приміщень. Це їх повне правильне скорочення. ЛДСтП - це ламінована деревинно-стружкова плита. ДСП - це деревно-шаруваті пластини, листової композитний матеріал, який використовується тільки в будівельній промисловості, для зовнішнього використання. Виготовляється він не тільки з стружки дерева, а ще з фракцій пемзи, каучуку, стружки пластика, паперу, акрилу. Такий же абревіатурою неофіційно стали позначати ДСтП будівельники та виробники меблів, звідки і виникла плутанина. Тому ми залишимо в тексті звичну для всіх нас абревіатуру ДСП ЛДСП і МДФ.

ДСП і МДФ: відмінності, подібності, плюси і мінуси Пропонуємо підвищити вашу обізнаність про використання деревного матеріалу МДФ і ДСП в виготовленні меблів. Для виготовлення МДФ і ДСП використовується дерев'яна тріска, стружка, тирса. Це одне і мабуть єдина схожість цих матеріалів. Але навіть в цьому є відмінність: різниця між стружкою для ДСП і МДФ виглядає, як між продуктами подрібненими м'ясорубкою, і продуктами подрібненими блендером, тобто більша і дрібна фракції. Чим же вони схожі, довговічні чи ні, адже вони вважаються бюджетним матеріалами в меблевій галузі. І взагалі - чи потрібно вибирати ДСП і МДФ як основний матеріал при замовленні виготовлення меблів для квартир і будинків. ДСП: клас емісії, сорт, властивості, застосування В меблевій газузі будь-яких категорій існують регламентовані правила і норми. Готова продукція повинна відповідати прийнятим в нашій країні і світовим стандартам безпеки і якості. ДСП виготовляється в процесі, коли дерев'яна стружка пресується гарячим способом. Як сполучна речовина використовують синтетичні смоли органічних сполук СН2О (формальдегід), від 6 до 18% маси стружки. Завдяки присутності органічних сполук в ДСП, плити відрізняються якістю, міцністю і довговічністю при використанні. У меблевій галузі використовують тільки перший Е1, другий Е2 використовують дуже рідко: клас Е1 передбачає утримання СН2О НЕ> 10мг в 100 грамах ДСП, така кількість речовини нешкідливо для здоров'я клас Е2 передбачає утримання СН2О НЕ> 30мг в 100 грамах ДСП. Клас емісії можна визначити тільки в лабораторіі.Покупая ДСП перевірте маркування класу на плиті. З'ясувати, до якого ж сорту належить ДСП можна за якістю самої поверхні плити. Наприклад, перший сорт ДСП завжди буде з гладкою поверхнею без дефектів. Другий сорт вже йде з мінімальними подряпинами і сколами. Третій сорт - це вже шлюб із шаруватим краєм і сильними дефектами. Властивості ДСП: товщина листа варіюється від 10 до 38 мм; використовується при відносній вологості до 10%; влаговпітиваемость від 12 до 88%; теплопровідний коефіцієнт від 0,07 до 0,25 Вт / (м-К) 0,06-022 ккал / (м - ч - С); володіє питомою теплоємністю від 1,7 до 1,9 кДж / (кг-К) 0,4-0,45 ккал / (кг-С); має міцність при вигині не «10-25 МПа.

img
img

ДСП часто вибирають для ремонтів і будівельних процесів.

З них виготовляють меблеві профілі, будівельні перегородки, панелі для облицювання, меблі для дому та кухні. При виготовленні кухонних меблів, їх покривають полімерною смолою, меламіновою плівкою, ламінують і виходить красивий міцний матеріал для кухонних меблів. При ламінуванні ДСП, її експлуатаційними характеристики підвищуються. Так виготовляють ЛДСП. Меламіну плівка не допускає випаровування формальдегіду, а також облагороджує зовнішній вигляд плити і надає їй естетичності, повторює текстуру натурального дерева, каменю, і металу, покривається багатьма видами ламінату. Висновок: ЛДСП досить не дорога, у ЛДСП висока витривалість до впливу високої температури, влагоустойчива за рахунок ламінованого покриття, однорідність полотна, легкість в обробці, висока стійкість до хіміко-фізичних дій. Мінусом ДСП і ЛДСП є її слабка вологостійкість при тривалому контакті з водою, але і це можна виправити за рахунок ламінації. Мінусом вважається і присутність формальдегіду в їх виробництві. Але якщо розібратися, то смоли формальдегіду присутні навіть в натуральній деревині, повністю позбутися від них неможливо. Вибирайте якісну продукцію у сертифікованих виробників. МДФ: У виробництві плит МДФ використовується дрібно дисперсна фракція деревини, вона змішуються з органічними або синтетичних смолами, парафіном, лагніном. Цей склад робить МДФ екологічним матеріалом, а також більш гнучким і гладким. Такі речовини є в натуральній дереві, вони безпечні для людини. Економічний МДФ може замінити натуральний масив дерева і мало в чому поступається йому за якістю. Показниками надійності МДФ є товщина і міцність, стійкість до деформації. Вони не розбухають, не деформуються в агресивній і вологому середовищі. Ці плити отримали назву Medium Density Fibreboard. З плит МДФ виготовляють меблі для кухні, ванній, меблі для дому, вона може бути матовою і глянсовою, рельєфною, з різьбленими фасаду і і плавними лініями, двері, стійки коробів з них теж виготовляють. Для статусності і респектабельності МДФ обробляють шпоною. МДФ вибирають за рівну гладку поверхню, щільність, міцність, але він набагато важче ніж ДСП і ціноутворення набагато вище. Тому найкраще виготовляти меблі наступним чином: для корпуса використовувати ЛДСП, на лицьовій частині фасаду або розсувних дверей краще використовувати МДФ.

Зробимо висновок Ми постаралися кристально зрозуміло пояснити особливості деревини і матеріалів ДСП, ЛДСП і МДФ. Кожен, хто вибирає між цими матеріалами, безумовно відразу відчує різницю в ціні. У кожного матеріалу є свої переваги і особливості, тому вибирати потрібно споживачеві, виходячи зі своїх цілей і можливостей. Якщо ви хочете почути нашу думку, то наша відповідь - краще вибрати масив дерева і МДФ. Головне - це вибрати виробника який надасть вам сертифікат відповідності, міжнародний сертифікат відповідності та висновок ГСЕ експертизи на свою продукцію.