Гармонія штучного і сучасного

Хочемо поділитися знайденим нами незвичайним, але водночас гранично простим рішенням в області технології шпонування.

На одному з об'єктів стояло завдання виготовити і змонтувати панелі, виконані з давно улюбленого нами американського горіха (Black Walnut). Все б нічого, але панелі ці бачилися замовнику як паркет, що переходить в стіну, а потім в стелю. Городити паркет на стіну, з усіма пов'язаними проблемою обробки торця і кутового стику, а потім вкрай складним вертикальним і стельових монтажем дрібних деталей здалося нам нерозумним і ... було прийнято рішення виконати художню наборку шпону, що імітує паркетні дошки, на стандартні щити, а потім використовувати наш ЧПУ (теж хвалимося, новий «гравець» в нашому парку оборудованія☺).

img
img

Верстат за чітким планом конструктора, з кроком, вивіреним до міліметра, завдав пропили, що імітують стики на паркеті, тобто створив штучні «термошви» якщо висловлюватися на професійному сленгу.

Основою для нанесення шпону служив МДФ. І природно, при виконанні фрезерування ЧПУ в місцях пропилів він неестетично з'явився б нашому з вами погляду, щоб уникнути такої ситуації в місця розшивки попередньо вклеювався масив горіха (в завчасно виконані більш широкі пропили в самому МДФ). На етапі обробки лакофарбовими матеріалами деталей шляхом нанесення тонування надали потрібний відтінок, який би поставлене проектом колір і розкрили лаком.

Дана технологія дозволила в рази скоротити час монтажу (який передбачав за задумом архітектора чіткі переходи пропилов між площинами стін і зі стіновий в стельову площину). Об'єкт реалізований, підсумкова картинка радує око!))