Як створювалась шафа, Частина друга

Отже, такі події розвиваються в цеху. Тут відбуваються три паралельні процеси: заготівля і набір шпону, заготівля масиву заготівля листового матеріалу. З шпону вирізають дефектні місця, розкроюють його, підбирають малюнок і зшивають аркуші. Такі листи на професійному сленгу називають "сорочками". Головний складач шпону - Віктор Михайлович, один з наших провідних фахівців.

Найцікавіше на цьому етапі - це ремісничі секрети. Деякими з них Віктор Михайлович готовий поділитися, ось наприклад: "Різати шпон потрібно в напрямку річних шарів. А якщо шпон ріжете поперек волокон або під кутом, зробіть спочатку зустрічний надріз ножицями, довжиною 10-15 мм, це дозволить уникнути розриву шпону при натисканні ножем ". Набір шпону буває простим і фігурним. У першому випадку підбирають смуги близькі за текстурою і кольором, волокна розташовуються поздовжньо, текстура - симетрично осі набору. У другому випадку (при фігурному наборі) з відрізків шпону збирають різного роду малюнки: «в зростання», «з контрастними смугами», «в хрест», «в шапку», «в ялинку» і т. Д.   Важлива деталь при фігурному наборі - напрямок волокон шпону не повинно співпадати з напрямом волокон на поверхні, яку ним облицьовують. Інакше накладної шпон потріскається, коли деревина буде всихати.

img
img

Для нашої шафи з американського горіха ми використовували простий набір шпони Місце з'єднання двох листів.

При заготівлі масиву, особливо екзотичних порід деревини, з якими ми працюємо, важливо врахувати цілий ряд нюансів. Одні з найбільш істотних це рівень вологості і правильна геометрія.   Максимально допустимою вологістю для меблевого виробництва вважається 6-8%. Це важливо, щоб уникнути розтріскування дерева.   Правильна геометрія запобігає деформації деревини, вона передбачає відсутність внутрішньої напруги і кривизни масиву ..

Нарешті, заготівля листового матеріалу. Ми використовуємо кілька його видів: фанера, МДФ / ЛДВП (деревно-волконістая плита середньої щільності, англ. Medium Density Fiberboard), ЛДСП (деревно-стружкові плити).   Листи МДФ кроять на ось такому форматно-розкроювальних верстаті.   Для шафи з американського горіха ми використовували МДФ. Цей щільний і зручний в обробці матеріал отримують завдяки особливій склеюванні (під високим тиском і при високих температурах) кількох аркушів оргалита. Оргаліт ж, в свою чергу, отримують шляхом гарячого пресування деревної стружки і тирси з єднальними речовинами.   У наступній частині ми розповімо про різні види пресування, механічної обробки і сухий збірці.