Тонування деревини: покриття шаром пігменту для додання того чи іншого відтінку.

Тонують деревину або до, або після грунтовки, а в деяких випадках (як, наприклад, в нашому) - і до, і після. В історії, про яку йде мова, ми застосовували двоетапне тонування ще й тому, що деякі елементи шафи виконані з ясена, породи кілька більш світлої, ніж горіх. І спочатку нам потрібно було надати ясеневим деталям той же тон, що і у горіха. Робилося це ще перед ґрунтуванням. А вже після нього всіх елементів надали остаточний потрібний тон. До слова, якщо тонувати тільки перед ґрунтовкою, колір виходить недостатньо однорідним.

Як ми вже колись розповідали, американський горіх - деревина самодостатня, з благородними фактурою і кольором. Безліч інших видів деревини тонують під горіх, але тонувати горіх "під щось" не прийде в голову, напевно, нікому. Але як красива жінка стає ще красивішим завдяки гарному макіяжу, так і правильне тонування робить благородну деревину ще елегантніше, ще глибше, багатше. Нам дуже подобається грати з тонуванням, пробувати різні варіанти. А ось для порівняння - інший наш горіховий шафа: тут тонування немає, ми зберегли натуральний відтінок кольору. Крім того, тут інший напрямок шпону: волокна розташовуються горизонтально, тоді як у попереднього шафи - вертикальна наборка, чому на перший погляд здається, що це зовсім інша деревина і між двома об'єктами немає нічого спільного.

img
img

І останні два етапи лако-фарбових робіт: межслойная шліфування і покриття фінішним шаром лаку

Міжшарова шліфування - після того, як грунтовка висохне, поверхню остаточно вирівнюється шліфувальними машинами. До речі, якби мова йшла про отримання поверхні з закритою часом (наприклад, при обробці Макассар або прикореневого зрізу будь-якої деревини), треба було б від двох до семи шарів грунту і стільки ж міжшарових шліфувань.

Покриття фінішним шаром лаку. Власне, про лак ми вже все розповіли, можна тільки додати, що при правильному застосуванні технології висихає поліуретановий лак всього за 4 години. На фото - лакування за допомогою фарбопульта